Warsztaty Mydlarskie

gru 11, 2023

W dniu 17 listopada 2023 r. w Klubie Integracji Społecznej „Aktywni” w Mińsku Mazowieckim odbyły się warsztaty mydlarskie.

Warsztaty mydlarskie poprowadziła Pani Ewelina Gzowska – Prezes Spółdzielni Socjalnej „Pożytek” w Tłuszczu. Odbiorcami warsztatów były kobiety – klientki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim. Była to niepowtarzalna okazja, aby zaprojektować i stworzyć własne małe „dzieła sztuki”, jakimi są mydełka glicerynowe. Uczestniczki warsztatów same wybierały kształty, dekorowały je różnorodnymi ozdobami, nadawały mydełkom kolor oraz wybrany zapach – co sprawiało, że każde mydło było wyjątkowe. Po wykonaniu
i zastygnięciu mydełka, uczestniczki pakowały je w celofanowe torebki i mogły zabrać je ze sobą. Produkowanie mydełek glicerynowych to nie tylko świetna zabawa, to również kreatywny czas, który rozwija zdolności manualne oraz wyobraźnię każdego uczestnika zajęć. Własnoręcznie zrobione, pachnące i kolorowe mydełka, to piękna ozdoba każdej łazienki lub też oryginalny pomysł na prezent na różne okazje.