Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że dzisiaj uruchomiona została JADŁODZIELNIA dla mieszkańców naszego miasta.

Serdecznie dziękujemy za opinie wyrażające chęć i potrzebę jej utworzenia!!!

Jadłodzielnia czynna będzie całą dobę

Czym jest Jadłodzielnia?

Jadłodzielnia to miejsce, w którym można zostawić jedzenie, którego ma się za dużo lub poczęstować się tym, co zostawili inni. Za darmo. Celem jest zapobieganie marnowaniu żywności, a także  pomoc tym, którzy jedzenia mają za mało. 


Dlaczego warto podzielić się jedzeniem?


Zamiast zostawiać pełną lodówkę i przechowywać jedzenie, którego na pewno nie zjemy, lepiej po prostu zanieść je do Jadłodzielni, oddać potrzebującym i tym którzy zjedzą to za smakiem. Dzięki temu nie wyrzucamy pieniędzy do kosza, tylko realnie robimy coś dobrego dla drugiego człowieka. Najważniejszą ideą, która przyświeca tej inicjatywie jest  dzielenie się.

Co można przynieść do Jadłodzielni?


Najważniejsze to kierować się zasadą, że dajemy tylko to, co sami byśmy zjedli. Można przynosić w zasadzie wszystko poza świeżym mięsem i produktami zawierającymi surowe jajka i alkoholem.

Dla kogo produkty z Jadłodzielni?


Dla wszystkich, którzy chcą się poczęstować i zjedzą to co zabiorą, czyli dla tych którym brakuje na codzienne zakupy żywności, dla tych co zapomnieli kanapki do pracy albo dla tych, którzy nie mieli czasu przygotować sobie obiadu.

Zapraszamy do zapoznania się z ulotką i regulaminem Jadłodzielni!